İlan Verme Kuralları

İkinci El Araç Kategorisi
1-    İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece araç ve araç hakkında bilgilere yer verilmelidir.
2-    İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı bulunmaması, link ve fotoğraf eklenmemesi gerekmektedir.
3-    Yayınlanmak istenilen ilanlarda kullanılan fotoğraf ve videolara satılan araca ait olmalıdır.
4-    İlan fotoğrafları sadece araca ait fotoğraflardan oluşmalı ve bu fotoğrafların site üzerinden yayınlanmasıyla ilgili kısıtlama olmamalıdır. Logo, yazı, slogan, reklam, vb. fotoğraflar ve de araç içinde veya dışında her hangi bir kişi/kişiler olmamalıdır. Çekilen araç fotoğrafında görsel açıdan efekt vb. oynamalar yapılmamalı ve seçiciliği sağlayacak yeterli ışık bulunmalıdır. Fotoğraflar tek tek yüklenmeli, aynı kareye birden fazla fotoğraf eklenmemelidir. Fotoğraflar araç hakkında fikir sahibi olunabilecek yeterliliğe sahip olmalıdır. Bu kurallara uymayan ilanlar, kktcarabam.com tarafından sorgusuz sualsiz silinecektir.
5-    İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde fiyat, km, model ve vites gibi bilgiler doğru şekilde girilmelidir. Bu bilgilerin doğruluğu ilan verenin sorumluluğunda olup kktcarabam.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6-    Yayınlanmak istenen aracın kategori marka ve model seçimi üyenin sorumluluğunda olup, hatalı seçimlerden kaynaklı ilanın onaylanmaması gibi durumlardan kktcarabam.com sorumlu tutulamaz.
7-    Eklenen fotoğraflar veya videolu ilanlarda görüntülerin içeriğinde firma logoları, telefon numarası veya farklı web sitelerinin logo ya da isimleri yer almamalıdır.
8-    Sistem içerisinde başka bir kullanıcının veya internetten kopyalanan fotoğraflar kullanılmamalıdır.
9-    kktcarabam.com’da bir araç veya ürüne dair sadece bir adet ilan verilebilir. Aynı ilan kesinlikle tekrar edilemez.
10-    Sadece sahibi olduğunuz ürünlerin satışına yönelik ilanlar verilebilir, ön sipariş ilanları yayınlanamaz.
11-    Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeni kayıt oluşturulamaz. İlanların silinip sisteme tekrar yeni baştan giren ve buna benzer faaliyette bulunan üyelerin ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya süresiz iptal edilebilir.
12-    Aynı marka ve modele ait farklı araçlar ve ürünler için ayrı ayrı ilan girişi yapılmalı ve araçların her birinin kendine ait fotoğraflarının çekilerek ilgili ilanlara girilmesi gerekmektedir.
13-    Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalı, aynı resim aynı kategoride ve benzerlikte bir araç veya ürün dahi olsa bu ilana eklenmemelidir. Bu işlemi gerçekleştiren üyelerin ilanları mükerrer olarak algılanıp, bu ilanlar tarafımızca silinebilir, üyelikleri askıya alınabilir veya tamamen iptal edilebilir.
14-    Sitemize yapılan araç veya ürün girişlerinde mutlaka mal sahibinin onayı alınmalıdır.
15-    Satılık araç veya ürünler için temsili fiyat girilmemelidir.
16-    İlan başlığı ve açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. İletişim bilgileri sadece üyelik formunda istenilen bilgilerin girilmesiyle, ilanın “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Kurumsal üyeler sistemin istediği bilgiler doğrultusunda sayfa hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler. Web sayfa ismini belirtmemeleri gerekir.
17-    İlan başlığı alınır, aranıyor, getirtilir ve buna benzer ibareler şeklinde oluşturulmaz.
18-    Satılan ürünler satıldı olarak tekrar yayına verilemez.
19-    Vasıta kategorisinde, araçların parçaları ayrı ayrı satılamaz. Parça satışı sadece yedek parça kategorisinde satışa sunulur.
20-    İlan verme aşamasında, ilana ait kktcarabam.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan sahibi bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir.
21-    Satılmış veya satışından vazgeçilmiş araçlara ait ilanlar, ilan sahibi tarafından kaldırılmalıdır. Satılmış ve uzun süre silinmemiş araçlardan gelen şikayetler sonucu üyelik geçici veya süresiz olarak askıya alınabilir, başka bir ilan eklenmesine izin verilmeyebilir.
22-    İlan sahibi, www.kktcarabam.com adresinde ilan yayınlayarak, kktcarabam.com tarafından belirlenmiş ve yine kktcarabam.com tarafından güncellenebilir olan işbu ilan yayınlama kuralları, Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası çerçevesinde hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
23-    İş bu kurallar çerçevesinde hareket etmeyen ilan sahiplerinin ilanları, ilan içeriklerinin bir kısmı veya tamamı silinebilir, üyelik bloke edilebilir, ilan sahibinin üyeliğine kktcarabam.com tarafından tek taraflı olarak son verilebilir, Üyelik Sözleşmesi feshedilebilir.
24-    Üye, kktcarabam.com'daki Üyelik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasını peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılacak olup bu çerçevedeki kurallara riayet edilmediği takdirde kktcarabam.com tüm bu kuralları uygulamaya hak sahibidir.
25-    Üye, kktcarabam.com dahilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla kktcarabam.com ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

Sayfa 0.0965 saniyede oluşturuldu.