Tüm Haberler

Google otomobili bu kez hata yaptı!

Google’ın sürücüsüz otomobili, bu kez, daha önceki kazalardan farklı bir kazaya karıştı…

Google’ın sürücüye ihtiyaç duymayan otomobillerinin karıştığı tüm kazalarda şimdiye kadar insan sürücülerin hatası bulunuyordu. Ancak Sevgililer Günü’nde yaşanan bir kazada bu durum değişti.

Kaza raporuna göre Google’ın kendi giden otomobili, 14 Şubat 2016 tarihinde şeridin ortasına geçmeye çalışırken bir otobüsün yan tarafına çarptı. Rapora göre Google’ın otomobili Lexus RX450h, kavşakta sağ dönmeye çalışıyordu ancak yolun kenarındaki kum torbaları yüzünden durmak zorunda kaldı. Bunun ardından otomobil, kum torbalarını aşıp sağa dönmek için şeridin ortasına doğru hareket etti. Kendi giden otomobil ve içerisindeki sürücü, arkadan gelen otobüsü gördü ancak otomobil ve sürücü, “otobüsün yavaşlayarak Google otomobiline yol vereceğini” düşündü. Ancak üç saniye sonra, Google’ın otomobili otomatik sürüş modundayken otobüsün yan tarafına çarptı.

Kazada kimseye zarar gelmedi, ancak Google’ın otomobilinin ön tamponu, ön tekerleği ve sürücü tarafındaki sensörü hasar gördü. Google’ın otomobili yalnızca 3 km/saat hızla hareket ederken otobüs, 24 km/saat hızla gitmekteydi.

Google yaptığı açıklamada aracın otobüsün yavaşlayacağını düşündüğünü, ancak bu varsayımın aynı anda şeridin aynı yerinde bulunmalarına yol açtığını söyledi. Google, bu tür yanlış anlaşılmaların insan sürücüler arasında her gün yaşandığını söylerken, yazılımda gerekli değişiklikleri yaptığını, otomobillerinin artık otobüs ve diğer büyük araçların yol verme ihtimalinin diğerlerinden daha düşük olacağını hesaba katacağını belirtti.

HİZMETLERİMİZ

Reklam Sigorta Yayınlama

BİZE ULAŞIN

Telefon: +90 392 227 2032
Faks:     +90 392 227 1928
info@kktcarabam.com
ssl %100 Güvenli Ödeme Garantisi
© 2007-18 KKTCarabam.com Troya Trading Ltd. ürünüdür.
Bu internet sitesinin kullanıcıları Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası ile Bireysel Üyelik Sözleşmesi veya Kurumsal Üyelik Sözleşmesi 'ni kabul etmiş sayılırlar
KKTCarabam.com'da kullanıcılar tarafından oluşturulan bütün içerikler, bilgi ve yorumların yayınlanması ve doğruluğu ile ilgili tüm yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. İlanlara ait içeriklerin yorum ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından dolayı kktcarabam.com asla sorumlu tutulamaz. İlanlarla ilgili sorularınızı ilan sahipleriyle iletişime geçip sorabilirsiniz.